سرخط خبرها
خانه / انگلیسی | English / با این ۱۱ داستان فوق العاده انگلیسی، هم بخندید و هم زبانتان را تقویت کنید!

با این ۱۱ داستان فوق العاده انگلیسی، هم بخندید و هم زبانتان را تقویت کنید!

شوخی فراتر از معنی کلماتی است که در جملات به کار می بریم.راجع به جاهایی است که در آن زندگی می کنیم و اشخاصی که با ماهستند.در مورد جامعه ای است که خود در حال خلق کردن آن هستند. گفتگو در زبان(بیگانه) مستلزم آن است که ما جامعه ای را که شخص دیگر متعلق به آن است بشناسیم و برای این کار راهی بهتر از خواندن داستان هایی که شما را به خندیدن و سپس به تفکر وا می دارد ، وجود ندارد. در ادامه سری مقالات جذاب و کاربردی زبان انگلیسی، ۱۱ داستان طولانی (رمان) معروف و بسیار هوشمندانه که شما را هم می خندانند و هم بطور ناخودآگاه زبان انگلیسی شما را تقویت می کنند آشنا می کنیم.

 

داستان های خنده دار، راجع به جوامع انگلیسی زبان چه چیزی را می توانند به شما آموزش بدهند؟

آموزش زبان ، تنها مربوط به یادگیری کلمات و قواعد انگلیسی نیست.بلکه شما نیاز دارید که با فرهنگ انگلیسی زبانان نیز آشنا شوید.در برخی گفتگو ها ممکن است تمامی کلمات را بفهمید اما هنوزمتوجه منظور آنها نشده باشید.

 

خواندن کتاب های خنده دار می تواند به اندازه ی راه های دیگر ،دراین بابت به شما کمک کند.

-دریافت طنز را یاد خواهید گرفت

داستان های خنده دار ، اغلب داستان های طنزی هستند که برای نقد یک فرد یا جامعه از شوخی استفاده می کنند. ممکن است به شما کمک کنند که اطلاعات ارزشمندی درمورد مشکلات اجتماع کسب کنید واز بافت زبان انگلیسی، کلمات ، عبارات وایده ها را به شما بفهماند.

-تقلید طنزگونه را خواهید فهمید

تقلید طنزگونه، تقلیدی از یک داستان جذاب یا یک اثرهنری است که نسخه ی اصلی آن را مسخره می کند. این نوع تقلید، در دستیابی به درک سریعی از ادبیات محبوب و مهم یک فرهنگ و کاستی های آنها ؛در یک کتاب ، به شما کمک می کند.

-شوخی های فرهنگی را یاد می گیرید

هر فرهنگی رمزگذاری نهانی و منحصر به فرد خود را دارد.مردم آنها را طی یک تجربه یاد می گیرند.

به هر حال فهم این برای یک فرد خارجی غیرممکن است .شوخی ها معمولا برپایه ی این جوک های خودمانی هستند و به شما کمک می کنند که ذهن جامعه را بخوانید. در حقیقت حتی اینترنت هم شوخی های نهانی خود را دارد.

-به شما تاریخ را می آموزند

طنز، تقلید طنز گونه و شوخی های نهانی همگی بر اساس وقایعی هستند که در گذشته رخ داده اند.اغلب ، داستان های خنده دار راجع به همین وقایع هستند.دانستن وقایع گذشته، به شما کمک می کند تا اطلاعات ارزشمندی راجع به تاریخ یک اجتماع و چگونگی توسعه ی آنها به دست بیاورید.

-چگونگی استفاده و تشخیص جناس را به شما می آموزد

جناس، کلمات مشابه ولی با معنایی متفاوت هستند.همیشه برای افراد تازه کار قابل تشخیص نیستند .آنها عموما با خواندن یا شنیدن مثال های زیاد ، یاد گرفته می شوند.

-آنها(داستان های خنده دار) اغلب تفسیر اجتماعی هستند

این موضوع خلاصه ی موارد بالاست.داستان های شوخی آمیز انگلیسی ، به خودی خود می توانند به شما کمک کنند تا درک بهتری ازوقایع گذشته ، شرایط کنونی و جامعه ی انگلیسی زبانان به صورت کلی ، به دست بیاورید. کمک می کنند که گفتگویی واقعی با انگلیسی زبابان دنیا داشته باشید.

۱۷کتاب انگلیسی بامزه که هم هوشمندانه اند و هم جذاب

۱٫”کاپیتان زیر شلواری ” اثر دیوپیلکی

اگر داستان های ساده و زیرکانه را می پسندید ، کاپیتان زیرشلواری همان کتابی است که در جستجوی آن هستید.داستان در مورد دو پسربچه به نام های جورج و هارولد است که علاقمند به رسم کتاب های کمیک هستند و در مدرسه شان بخاطر مزه پرانی و شوخی های زننده معروفند.

روزی مدیرشان آنها را با اعمال زور و تهدید گیر انداخت.برای مدتی آنها را به انجام کار سختی مجبور کرد . اما خیلی زود پسر ها راه فرار را پیدا کردند. مدیر را هیپنوتیزم کردند و او را به ابرقهرمانی که در کتابشان کشیده بودند (کاپیتان زیر شلواری) تبدیل کردند.

داستان چیزهای زیادی راجع به روابط غالب بین بزرگسالان و کودکان بیان می کند . منبع مرکزی شوخی از استراتژی زیرکانه ی شخصیت های اصلی ،برای دگرگون کردن این رابطه و خوش گذرانی با آن می آید.این کتاب پر از تصاویر کارتونی و جوک های بامزه است که گاهی منزجر کننده است اما همیشه مفرح است.

بامزه ترین نقل قول

“جورج و هارول پسربچه های مسئولی بودند هرگاه اتفاق بدی پیش می آمد ، همیشه جرج و هارولد مسئول آن بودند.”

George and Harold were usually responsible kids. Whenever anything bad happened, George and Harold were usually responsible

 

۲٫xo.ox “یک قصه ی عاشقانه” اثر آدام رکس

افراد بسیار معدودی از قصه ی عشق گاو یا بز کوهی تعجب خواهند کرد. این کتاب ثابت می کند که اگر چنین رابطه ای تبدیل به واقعیت بشود، اصلا هم خنده دار نیست.

داستان در قالب مجموعه نامه هایی بیان می شود که یک گاو یک دنده و دوست داشتنی تلاش می کند تا بز کوهی مشهوری را تحت تاثیر قرار بدهد.تصاویر جالب ، کتاب را به معنای واقعی خاطره انگیز می کند.

ممکن است در ابتدا به نظر بیاید که این کتاب برای کودکان است . اما بزرگسالان می توانند موضوع عشق یکطرفه را بفهمند و از شیوه ی نویسنده در بازی با زبان، قدردانی کنند.

با مزه ترین نقل قول

“شما بسیار برازنده و عالی هستید . حتی زمانی که در حال فرار از چنگال ببر هستید، مانند بالرینی هستید که در حال گریختن از دست ببر است.”

You are so graceful and fine. Even when you are running from tigers you are like a ballerina who is running away from tigers

۳٫شکار بوقلمون مکار ، اثر مارک تواین

مارک تواین یکی از شخصیت های افسانه ای در ادبیات امریکاست. بخاطرخلق آثار “ماجراجویی های تام سایر” و “ماجراجویی های هاکل برفین” بسیار معروف است.اینگونه مظرح شده است که در جذاب ترین داستان بوقلمون در ادبیات امریکا، تواین اتفاق واقعی را بازنویسی می کند؛ که تلاش می کند بوقلمون را برای شام شب شکرگزاری شکار کند.

این داستان یک حکایت طنزآمیز از بدشانسی اوست و همچنین به سنت آمریکایی و آداب و رسوم بزرگ شدن اشاره دارد.

شکرگزاری یک روزتعطیلی مذهبی است ، معمولا در ایالات متحده و کانادا جشن گرفته می شود.که در این شب تمام افراد خانواده در کنار هم شام می خورند تا نشان دهند شکرگزار غذا و تمام چیزهایی که دارند هستند . عموما غذای اصلی در جشن، بوقلمون است و این برای امریکایی ها ، معنای ویژه ای دارد.

در زمان تواین ، شکار بوقلمون برای جشن ، به نشانه ی بزرگ بودن دیده می شد.در این داستان ، او نقل می کند که چگونه در طول یک روز بوقلمون ، زرنگی خود را نشان داد و در نهایت او به سادگی مجبور شد که برای شام گوجه بخورد. مشاهده ی جزئیات لحظه به لحظه ی رفتار پرنده وتوصیف انزجار او، داستان را کلاسیک می کند.

چون این داستان در سال ۱۹۰۶نوشته شده است ، ممکن است در آن برخی کلمات که امروزه رایج نیستند به چشم بیایند.برای مثال کلمه ی swindler می تواند با کلماتی مثل فریبکار و یا متقلب جایگزین بشود.به همین ترتیب کلمه ی ostensibly به معنای ظاهرا برای اشاره به شئ یا شخصی که به نظر می رسد چیزی باشد که به احتمال قوی اینطور نیست.beguiled به معنای وسوسه کردن یا هدایت کردن به راهی نادرست است.و shabby معنای دیگری برای پست می باشد.

بامزه ترین نقل قول

“وقتی که یک مامان بوقلمون قبول دعوت می کند و بعد متوجه می شود که کار اشتباهی کرده، مانند یک کدو تنبل عمل می کند ! درگیری های قبلی اش را بخاطر می آورد و شروع به تقلا برای فرار می کند.تظاهر می کند که خیلی ناتوان است و در همان حال به فرزندانش که قابل رؤیت نیستند می گوید : بخوابید روی زمین ،تکان نخورید ، خودتان را نشان ندهید ، من به محض اینکه این آدم پست متقلب را از اینجا دور کنم بر میگردم.”

When a mamma-turkey answers an invitation and she finds she has made a mistake in accepting it, she does as the mamma partridge does—remembers a previous engagement and goes limping and scrambling away, pretending to be very lame; and at the same time she is saying to her not-visible children, ” Lie low, keep still, don’t expose yourself; I shall be back soon as I have beguiled this shabby swindler out of the country

۴.وانمود کنیم اتفاقی نیفتاده است ، درست ترین یادداشت : اثر جنی لاسان

تا به حال شده احساس کنید که هیچ جا شما را نمی پذیرند ؟ احساس کردید که عجیب غریب و ناکارآمد هستید و به سادگی گیج می شوید ؟

نویسنده ی این کتاب چنین حسی در طول زندگی اش داشته . او داستانی روایت می کند که هم بامزه و هم روشنگر است(چیزی که شمارا آگاه می سازد) و در جستجوی چیزی است که به معنای هویت ما است.

پیام اصلی این است که ما دستپاچه می شویم و وانمود می کنیم که هیچ اتفاقی نیفتاده ، چیزی است که مارا تعریف می کند.

زمانی که اتفاقاتی را روایت می کند که خواهرش با لباس پرنده وارد مدرسه ی او شد؛ گربه اش که بیشترشبیه به تابلوی اعلانات بود ، که برای او و وابستگی اش هم ژرف بود و هم مضحک؛ در حال مدیریت بیان چیزهای جدی بود که برای همه ی ما مهم هستند.

 

با مزه ترین نقل قول

“ویکتور عزیز ؛ واقعا دست خودم نیست . من این گربه را بعنوان پیشنهاد صلح برات می فرستم . بخاطر چیزهایی که روی دیوار در مورد خواهرم نوشتی تورا می بخشم. می خواهم همه ی چیزهایی که درباره کودن بزرگ من نوشته بودی نادیده بگیرم… (ادامه در پشت گربه! ) …چون دوست دارم و تو به من نیاز داری. چه کسی این قدر دوستت دارد که روی گربه برایت یادداشت بفرستد؟؟! هیچ کس ،به جز من.

هکسی هم از روز عروسی مان بر روی پای چپ گربه چسبانده ام . خوشحال به نظر نمی رسیم ؟ باز هم می توانیم اینطورباشیم.”

Dear Victor: Wow. That … really got out of hand. I’m sending this cat in as a peace offering. I forgive you for all the stuff you wrote on the walls about my sister, and I’m going to just ignore all the stuff you wrote about my “giant ass” (turn cat over for rest) because I love you and you need me. Who else loves you enough to send you notes written on cats? Nobody, that’s who. Also, I stapled a picture of us from our wedding day to the cat’s left leg. Don’t we look happy? We can be that way again

۵٫زنی که برای یک سال به رختخواب رفت . اثر سو تونسند

اوا ، شخصیت اصلی ، از خانواده اش ناامید شده است . وقتی که فرزندانش خانه را ترک می کردند ، به تخت خوابش می رفت و همانجا می ماند.دیگر برای همسر بی تفاوتش زن وظیفه شناسی نبود . همینطور برای فرزندان بی خیالش مادرایده آلی نبود.خیلی زود اتفاقات نامنتظره ای شروع می شود وهرکسی چهره ی واقعی خود را در کارهای خانه داری نشان می دهد.

این رمان کمدی است اما در عین حال در جستجوی نقش افراد خانواده های سنتی است.برای مرور جزئیات بیشتر نوشته ی گاردین را بخوانید.

بامزه ترین نقل قول

“برایان عکس را در یک کتاب مقدس قدیمی گذاشت.مطمئن بود جای امنی است و هیچ کس لای آن را باز نمی کند .”

Brian kept the photograph inside an old Bible. He knew it would be safe thereNobody ever opened it

۶٫ اِم و هومِ بزرگ اثر جری پینتو

جنون عموما بعنوان یک مبحث بالینی دیده می شود. افراد مجنون بسیار سرد و مرموز هستند .آنها بخاطر اختلالات خود مطیع شده اند و انسانیت آنها نادیده گرفته می شود.

این رمان داستان زنی را روایت می کند که از بیماری شیزوفرنی رنج می برد . راوی پسر اوست که در تلاش است که بداند در گذشته ی پدرومادرش چه اتفاقاتی افتاده است . این اتفاقات شامل تمام حوزه های احساس از لذت و اندوه تا خستگی می شود.

شخصیت بینظیر و نظرات جالب ، در مورد خانواده و روش آنها با کنار آمدن با اِم (مادر خانواده) کتاب را طنز آمیز کرده است. اما این کتاب خیلی هم ساده نیست وقادر به حفظ عنصر انسانی درکلیه ی شخصیت هاست.می توانید مرور کامل را بخوانید:

با مزه ترین نقل قول

“راستش من درست نفهمیدم زِن ! ظاهرا اگر درست جواب ندهی یا اینکه جسور باشی ، مردم روشنفکر می شوند”

Honestly, I don’t understand Zen. It seems if you don’t answer properly, or if you are rude, people get enlightened

۷٫فروش کلیه ی بلیط ها:یک رمان . اثر پائول بیتی

این کتاب ، طنزی است که در سال ۲۰۱۶ برنده ی جایزه ی بزرگ “من بوکر پرایز” شد.داستانی هوشمندانه وطنزآلود در مورد یک شخصیت دورگه امریکایی-افریقایی است که در یک خانواده ی سطح متوسط متولد شده است. او توسط پدر تنهایش بزرگ شد . در رویاهایش زندگی بهتری می خواست . اما زمانی که پدرش در تیراندازی پلیس ها کشته شد به دنبال پیشرفت بزرگتری بود.رمان با مزه ای است و به دل جامعه ی امریکا نشست.

برای اینکه متوجه شوید چرا جایزه ی معروف را برده است می توانید مرور عالی زیر را بخوانید .

با مزه ترین نقل قول

“اگرنیویورک شهری است که هرگز نمی خوابد، در عوض لس آنجلس شهری است که روی کاناپه بی هوش شده !”

If New York is the city that never sleeps, then Los Angeles is the “city that’s always passed out on the couch

۸٫چگونه یک دختر بسازیم؟ اثر سایتلین موران

داستان در مورد کشته شدن یک دختر ۱۴ساله برای ساختن یک دختر جدید است. به معنای واقعی کلمه ، داستان در مورد قتل نیست ، بلکه درباره ی بزرگ شدن بعنوان یک دختر است . نقش اولِاو به یک داستان شخصی به نام جوانا است که تصمیم گرفت زندگی اش را عوض کند ؛ و اسم خودش را به دالی واید تغییر داد.او به یک سفر محرمانه رفت تا تبدیل به زنی بشود که خودش می خواهد باشد.داستان ، طنزی است درباره ی آزاد بودن و چیزی که معنای آزادی است.

۹٫یک چیز تازه .اثر پی.جی ووهوس

رمان های پی.جی وودهوس مملو از شخصیت های بامزه و شوخ است و طرح داستان به اندازه ی حفره های پنیر سوئیسی پیچیده است.در این داستان یک سری اتفاقات می افتد که یک اثرهنری نفیس از قصر آقای جی پرستون پیترز به سرقت می رود.در داستان کارآگاهان دغل بازهستاد و ازدواجی که به مشکل بر میخورد.داستانی ست ساده و کلاسیک که هرگز از بامزگی اش کاسته نمی شود. این مرور کوتاهی ازرمان است .در نقل قول زیر کلمه ی chivalry به معنای رفتار مؤدبانه ی آقایان در برابر بانوان است.

بامزه ترین نقل قول

“تومرا یاد گربه ی پیری که داشتم ، می اندازی.هر موقع موشی را می کشت آن را به اتاق نقاشی می آورد . و آن را جلوی پای من می انداخت. من با ترس نعش آن را پس می زدم و گربه را بیرون می کردم . اما او باز با آن هدیه ی نفرت انگیزش بازمی گشت. نمی توانستم راحت به او بفهمانم که به من لطف نمی کند . او فقط به موش فکر می کرد و برایش قابل درک نبود که من آن را نمی خواهم.تو هم با جوانمردی ات دقیقا مثل او هستی .واقعا به من لطف داری که موش مرده ات رابه من پیشکش می کنی . اما راستش به کار من نمی آید . فقط به خاطر اینکه من یک زن هستم ، به آن توجهی نمی کنم .”

You remind me of an old cat I once had. Whenever he killed a mouse he would bring it into the drawing-room and lay it affectionately at my feet. I would reject the corpse with horror and turn him out, but back he would come with his loathsome gift. I simply couldn’t make him understand that he was not doing me a kindness. He thought highly of his mouse and it was beyond him to realize that I did not want it.You are just the same with your chivalry. It’s very kind of you to keep offering me your dead mouse; but honestly I have no use for it. I won’t take favors just because I happen to be a female

۱۰٫کاروبار ایر . اثر جسپر اف.فرود

جین اِیر یکی از معروفترین زن قهرمان در تاریخ، دزدیده شده وقرار است کشته شود . یک کارآگاه قبل از اینکه دیر شود اورانجات می دهد.

جایی در جهان وجود دارد که انسان ها می توانند وارد رمان بشوند .سفر زمان واقعی و همانندسازی کاری پیش پا افتاده است.رمان سعی دارد در زمانی که از جامعه ی تحت حکومت دیکتاتور سخن می گوید ، بامزه و جذاب باشد.

در اینجا مروری کوتاه از کتاب بخوانید:

بامزه ترین نقل قول

“من اگر جای تو بودم ، حرف هایی را که زدم باور نمی کردم.و این شامل چیز هایی می شود که برایت گفتم.”

I shouldn’t believe anything I say if I were you. And that includes what I just told you

۱۱٫انباری. اثر ساکی

بزرگسالان معمولا طوری با کودکان رفتار می کنند که گویا آنها کم هوش ترهستند.در این داستان ، ساکی، نیکلاس را به ما معرفی می کند ؛ که به راحتی عمه ی با تدبیر خود را فریب می دهد و در طی داستان زرنگی خود را به عمه اش نشان می دهد.نیکلاس دائما مجذوب انبار خرت و پرت ها بود.جایی که انواع چیزهای کنجکاوی برانگیز در آن انبارشده بود . اما بچه ها اجازه ندارند که وارد آن بشوند.داستان در مورد این است که چگونه نیکلاس نه تنها واردانباری می شود ، بلکه طوری اوضاع را مدیریت می کند که رابطه ی فرمانبرداری ای راکه با عمه اش داشت ، دگرگون می کند.

ساکی بخاطر نوشتن درمورد شخصیت هایی که نه تنها با نمک هستند ، بلکه با تدبیر وتفکرشان ، موقعیتی را که در آن گیر افتاده اند، تغییر می دهند؛ معروف است.

حین مطالعه ی داستان ممکن است با کلناتی که فهم آن دشوار است ، مواجه شوید. برای مثال : obstinacy به معنای کله شقی و لجاجت ، یا حالت سرسختی است و کلمه ی debarred به معنی منع کردن کسی از انجام کاری است .

با مزه ترین نقل قول ها

“فقط آن روز صبح از خوردن تمام نان و شیرش سرباززد .ظاهرا به این دلیل احمقانه که یک قورباغه درآن است . پیرترین و خردمندترین وبهترین آدم به او گفته بود که امکان ندارد قورباغه ای در نان و شیر باشد وبهتر است دیگر مزخرف نگوید ؛ اما با این وجود او ادامه داد. صحبت کردن در مورد چیزی که مزخرف محض بود و با تمامی جزئیات توصیف شد. رد رنگ و اثر منتسب به قورباغه!

قسمت مهیج این اتفاق این است که در ظرف نان و شیرنیکلاس ، واقعا یک قورباغه وجود داشت .خودش آن را در ظرف انداخته بود احساس می کرد این حق اوست که در مورداین جریان چیزی بداند.”

Only that morning he had refused to eat his wholesome bread-and-milk on the seemingly frivolous ground that there was a frog in it. Older and wiser and better people had told him that there could not possibly be a frog in his bread-and-milk and that he was not to talk nonsense; he continued, nevertheless, to talk what seemed the veriest nonsense, and described with much detail the coloration and markings of the alleged frog.

The dramatic part of the incident was that there really was a frog in Nicholas’s basin of bread-and-milk; he had put it there himself, so he felt entitled to know something about it

اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات مطرح کنید.

همچنین ببینید

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال- راهنمای کامل

در ادامه سری آموزش های کاربردی زبان انگلیسی، در این پست به شما نشان می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *