سرخط خبرها
خانه / انگلیسی | English / ۱۰۰ آهنگ فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

۱۰۰ آهنگ فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

در ادامه سری آموزش های کاربردی زبان انگلیسی، در این پست به شما روش های فوق العاده، برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از طریق موسیقی، ترانه و آهنگ را آموزش می دهیم. بعد از آن یک لیست ۱۰۰ تایی از آهنگ های برتر را برای یادگیری بهتر به شما معرفی می کنیم.

رمز یادگیری بهتر زبان انگلیسی چیست؟

آیا تشخیص و دوام است؟

یا این موضوع چیزی ذاتی است که بعضی ها از بدو تولد دارایش هستند؟

فکر میکنم که هیچکدام از مواردی که گفتم نیست.

رمز موفقیت این هست که یادگیری زبان انگلیسی را از طریق ابزارها و عادات درست انجام دهیم و بهترین ابزار این است که به مدت طولانی به صورت درست بنشینیم و هدفون بزنیم و زبان گوش دهیم.

اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید نگران نباشید چون برای شروعش خیلی دیر نیست که زبان انگلیسی را از طریق ترانه ها و موسیقی هایی که به زبان انگلیسی هستند گوش دهید و یاد بگیرید.

چرا باید زبان را از طریق ترانه ها و موسیقی ها یاد بگیریم؟

 • تایید شده است! شواهد علمی قابل توجهی وجود دارند که نشان می دهند چگونه موسیقی می تواند بر زبان آموزان زبان انگلیسی این تاثیر را بگذارد و آنها گرامر و لغت را یادبگیرند و تلفظشان را تقویت کنند. بنابراین تاثیری بنام ” اثر موزارت” یا همان Mozart Effect وجود دارد که فرضیه ایی به این شرح دارد که گوش دادن به موسیقی کلاسیک بر پیشرفت و تقویت کارایی بخشهای روحی مثل یادگیری زبان روزانه و گفتار محاوره ایی کمک می کند.
 • زبان بصورت هر روزه و بصورت محاوره ای! ترانه ها و موسیقی هایی که به زبان انگلیسی هستند در حال حاضر تقریبا شامل کلمات و جملات و عبارات بسیار زیادی هستندو چون که کسانی که تمایل به گوش دادن آنها دارند از متکلمان زبان انگلیسی هستند پس ترانه و موسیقی ها هم زبان به روزی دارد و جملاتشان هم جملاتی هستند که در گفتگو مرسوم هستند. زبانی که در ترانه ها استفاده می شود واقعا قابل کاربرد و غیر مهم و اتفاقی است و در صورتی که شما آهنگ درستی را انتخاب کنید با اصوات انگلیسی آشنا خواهید شد.
 • آشنایی با صداهای زبان انگلیسی! گوش دادن به ترانه های انگلیسی همچنین به شما این اجازه را می دهد که بر تلفظتان و درک آهنگ و تن و تغییر صدا در زبان انگلیسی تمرکز کنید
 • انگلیسی همیشه در سرتان باشد! آهنگ های انگلیسی زبان کمک می کنند تا زبان انگلیسی را اصطلاحا در کله خودتان بچسبانید چون اکثر الگوهای کلمات و اصوات درون ترانه انگلیسی تکراری هستند و همین موضوع باعث می شود که در ذهن شما بمانند و یادگیری برای شما آسانتر باشد و احتمالا شما در حال حاظر از این موضوع آگاهی دارید که موسیقی باعث ایجاد توانایی نامحدودی در ذهن برای یادگیری می شود.
 • موسیقی احساسی است! تن ها (Tone) و اشعار اغلب در افکار ما نفوذ می کنند و بارها و بارها در مغز ما اجرا می شوند که همگی اینها به شما کمک می کنند که زبان انگلیسی را از طریق ترانه ها یاد بگیرید و به آسانی عبارات و جملات و لغات را حفظ کنید. در حقیقت بعد از گذشت زمان کوتاهی شما خواهید فهمید که تقریبا فراموش کردن آنها برایتان غیر ممکن است چون که ترانه ها احساسی هستند یعنی با احساسات فرد سرو کار دارند.ارتباط ما با موسیقی قدرتمند و عمیق و بسیار متقاعد کننده است. موسیقی کلیدی است که قفل احساسات ما را باز می کند بر حالاتمان تاثیر می گذارد وکارآیی فیزیکی و روحی ما را افزایش می دهد. وقتی که چیزی احساسی باشد سپس یادآوری آن البته آسانتر است.
 • موسیقی یک عادت است و شما را با فرهنگ آشنا می کند! یکی از دلایلی که مردم فکر میکنند که یادگیری زبان انگلیسی سخت است چون که آنها در طول روز زمان زیادی را به مطالعاتشان اختصاص داده اند. اما وقتی که شما زبان انگلیسی را از طریق گوش دادن به ترانه ها یاد می گیرید نیازی ندارید که ساعتها یک گوشه ایی بنشینید چون که شما می توانید هر جایی که باشید موسیقی را گوش دهید. شما می توانید موسیقی انگلیسی را در ماشینتان یا وقتی که در آشپز خانه هستید یا وقتی که در زیر دوش هستید پخش کنید و گوش کنید.

چگونه زبان انگلیسی را از طریق گوش دادن به ترانه ها و موسیقی ها یادبگیریم-هشت راهکار عالی

سعی کنید به موسیقی هایی با ویژگی های زیر گوش ندهید!

از زبان سخت و مشکلی که در حال حاضر استفاده نمی شود و دارای مسیر اصلی و هدف خاصی نیستند استفاده می کنند(هیچ چیزی مثل خواننده های ژانرهای خاص-مثل رپ خوان ها- سخت نیست اما اگر یکی از اهداف یادگیری این موسیقی ها، ارتباط با متکلمان زبان انگلیسی باشد احتمالا موثرتر است از یادگیری زبان بوسیله موسیقی که به شما یک زبان رایجی را نشان می دهد). ترانه هایی که بسیار سریع هستند ( و به سختی می شود چیزی از آنها یاد گرفت) و اشعاری که در حال حاظر موجود باشند را ندارند یعنی معلوم نیست جملات و ترکیب بندی شان چگونه است.

 

در زیر ۸ راهکار خودم را به شما خواهم گفت که آنها به شما کمک می کنند که موسیقی درست را انتخاب کنید و زبان انگلیسی را از آنها یاد بگیرید:

۱-برای یافتن آهنگ به جای درستی بروید

برای اینکار شما می توانید سایتهایی را که ویدیو به اشتراک می گذارند مثل یوتیوب و ویمو را جستجو کنید. این سایتها مجموعه های بزرگی از ویدیوهای موسیقی دار دارند که برخی از آنها زیرنویس دارن به همراه شعر ترانه که به زبان انگلیسی می باشد و متناوبا استفاده از سرویس وجه اشتراک مجله برای شما جالب خواهد بود چون که آنها این انتخاب را برای شما ایجاد می کنند که از میان خیل عظیم آنها بتوانید دیدن کرده و انتخاب کنید.

۲-آهنگهای درست را انتخاب کنید

 • موسیقی را انتخاب کنید که دوستش دارید. اگر از گوش کردن به موسیقی یی لذت نمی برید، در این صورت یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی و ترانه هم برای شما بی فایده خواهد بود واین خود دلیل اصلی خستگی و اذیت شدن است.
 • موسیقی را انتخاب کنید که نوع درستی از زبان را استفاده می کند یعنی زبانی که نه خیلی سخت و نه خیلی آسان است و به صورت رایج استفاده می شود.
 • مساله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این هست که گاهی اوقات خوانندگان اصوات را به وضوح تلفظ نمی کنند. شاید ترانه های heavy metal نقطه شروعی برای آغاز یادگیری زبان نباشد.
 • ممکن است شما ترانه هایی را بخواهید گوش کنید که داستانی را بیان می کنند که خود برای درک و فهم و تصویر سازی ذهنی آسانتر هستند. اگر شما واقعا یک مبتدی زبان آموز هستید ممکن است که حتی بخواهید به ترانه های کودکان یا ترانه های دیزنی گوش کنید.
 • کار خود را با گوش دادن به موسیقی های پاپ شروع کنید و بعد آن را افزایش دهید. مسیر اصلی موسیقی های پاپ بیشتر به سمت عشق و رمان عاشقانه متمایل است که موضوع خوبی است چون که در آنها از کلمات تکراری زیادی استفاده می شود.

۳- خود را با دانش لغوی و دایره واژگان مجهز کنید (یعنی تا می توانید لغت حفظ کنید)

زمانی که شما حاضرید که ترانه های بیشتری گوش کنید می توانید تلاش کنید که ژانرهای عمیقی را امتحان کنید تا محدوده لغات شما وسعت یابد. آنقدر ترانه را گوش کنید تا شعر را حفظ شوید و آن را هضم کنید. این نکته که اگر شما واقعا می توانستید زبان انگلیسی را فقط با گوش دادن یاد بگیرید نکته خوبی هست که عملا شما باید زمان زیادی وقت سپری کنید تا اشعار را بهمراه معانیشان حفظ شوید تا در ابتدا آن را بفهمید.

این همان چیزی است که معلمان اغلب ترجیح می دهند به آن “پایه سازی” یا scaffolding بگویند (یعنی چیزی که باعث برافراشته شدن و ساخته شدن می شود مانند چرخهای آموزشی برای دوچرخه سواری) بجای اینکه تلاش کنید که اشعار را در خود مجسم کنید.

می توانید از منابع روبرو برای سرعت بخشیدن به اینکار استفاده کنید: Lyrics.com و Smartlyrics.com

هردوی این منابع به شما مجموعه فشرده ایی از اشعار را به شما پیشنهاد می کنند که شما می توانید موسیقی تصویردار انگلیسی را از یوتیوب بگیرید که دارای زیرنویس هستند.

 

۴- ترانه ها و لغات آهنگ ها را ببینید

علاوه بر هضم محتوا همچنین مهم است که شما واژگان را به صورت اساسی و منظم مرور کنید به این صورت که شعر را نگه دارید و بعد کلمه به کلمه پیش بروید و تلاش کنید که بر کلمه مسلط شوید که آن در حیطه واژگانی شما قرار دارد که شما می توانید اینکار را بوسیله فلش کارت یا حالت ذهنی انجام دهید.

۵- زیاد آواز بخوانید

تا زمانی که شما در حال خواندن آواز جلوی گروهی هستید مهم نیست که بدترین آوازخوان در جهان هستید بنابراین نگران نباشید که شما هر توانایی موسیقیایی را دارا نباشید صرف نظر از اینکه شما دلاورانه آواز می خوانید باید تلاش کنید که با صدای بلندی با آهنگ بخوانید با اینکار نیروهای عضلانی دهان شما تلاش خواهند کرد که با شکلهای درست سازگار شوند و با آهنگ آواز حرکت خواهند کرد.

۶- تلاش کنید که از حفظ بخوانید

بعد از مدتی که فهمیدید که شما شروع به حفظ کردن آواز کرده اید و میدانید که حاضر هستید که پرش بزرگی انجام دهید تلاش کنید که آواز را بدون نگاه کردن به متن شعر بخوانید و به این نکته توجه داشته باشید که باید این توانایی را داشته باشید که بفهمید که می توانید بهتر از آنچه که کلمات را در گفتار روزانه خود به کار می برید اجرا کنید.

۷- به صورت دوره ایی مرور داشته باشید

مجبور نبستید یاگیری را از آوازی قبل از رفتن به آواز دیگری شروع کنید. درحقیقت بعد از اینکه شما با یک آهنگ احساس راحتی کردید می توانید به سمت آهنگ دیگری بروید و بعد از اینکه زمان کافی برای اینکار گذشت می توانید به اولین آهنگ خود برگردید که به آن ” فضای تکرار” می گویند که ثابت شده است که استفاده از این روش بسیار موثرتر است از اینکه تلاش کنید به یکباره تمام آواز را یادبگیرید.

۹- موسیقی جدیدی را پیدا کنید که سطح بالایی از آنچه را که شما یادگرفته اید برایتان ایجاد کند

به نظر میرسد که این مرحله از همه مشکلتر باشد. هر آهنگ جدیدی که شما یاد میگیرید باید تعادل درستی از تمام واژگان جدید را داشته باشد و لغات را وسعت ببخشد که این امر سطح درستی از لایه لایه قراردادن روی همدیگر است که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود و همچنین به صورت طبیعی یادگیری شما را به منظور بردن سود حداکثری، تقویت می کند.

بهترین موسیقی های پاپ برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

طبق نظرسنجی های کاربران و پیشنهاد موسسات مختلف آموزش زبان، این لیست ۱۰۰ تایی از آهنگ های پاپ، بهترین موسیقی هایی هستند که می توانید به آنها گوش کنید. اکثر آنها در یوتیوب موجود می باشند و می توانید بصورت رایگان گوش کنید.

خوش بگذرد و از موسیقی لذت ببرید!

همچنین ببینید

با این ۱۱ داستان فوق العاده انگلیسی، هم بخندید و هم زبانتان را تقویت کنید!

شوخی فراتر از معنی کلماتی است که در جملات به کار می بریم.راجع به جاهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *