سرخط خبرها
خانه / فرانسوی | Français / رنگ ها در زبان فرانسه

رنگ ها در زبان فرانسه

آیا با رنگ ها در زبان فرانسه آشنا هستید؟ آیا رنگ ها نیز مانند سایر اسامی دارای جنسیت هستند؟ حرف تعریف برای هر کدام از آن ها کدام است؟ در این آموزش با رنگ ها در زبان فرانسه آشنا می شوید.

یادگیری مبحث رنگ ها در زبان فرانسه مانند سایر مباحث حائز اهمیت است. در زبان فرانسه تمام اسامی دارای جنسیت می باشند. هم چنین برای تعریف هر اسم حرف تعریف معینی وجود دارد که به وسیله ی آن، اسم شناخته می شود. رنگ ها در زبان فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. همان طور که می دانید رنگ ها به سه دسته ی رنگ های اصلی و رنگ های خنثی و رنگ های فرعی تقسیم می شوند. رنگ های اصلی قرمز، آبی و زرد هستند که در این جا با آن ها آشنا می شوید:

رنگ ها در فرانسه

Beige رنگ بژ

Noir سیاه

Bleu آبی

Blanc سفید

Rouge قرمز

Vert سبز

Jaune زرد

Orange نارنجی

Gris خاکستری

Marron قهوه ای

Violet بنفش

Rose صورتی

Argente نقره ای

تغییر رنگها

در آموزش رنگ ها به زبان فرانسه باید توجه داشته باشید که همیشه رنگ ها دارای طیف هستند. شما رنگ آبی روشن دارید ف آبی تیره و یا سبز تیره و یا سبز روشن. اگر بخواهید رنگ ها را در زبان فرانسه کم و زیاد کنید باید از کلمات زیر استفاده کنید.

Clair روشن

Fonce تیره

Vif روشن

Pale رنگ پریده یا بی روح

رنگ ها در زبان فرانسه وقتی به عنوان اسم استفاده می شوند همیشه مذکر هستند. اما وقتی به عنوان صفت استفاده می شوند برخی از انها با فاعل جمله از نظر جنسیت مطابقت می کنند.

Le soleil ost jaune.

خورشید زرد است.

La me rest bleue.

دریا آبی است.

Mon costume est gris.

لباس من خاکستری است.

Sa bague est en or.

حلقه او طلایی است.

مطمئن شوید که همه رنگ ها را در جمله های متفاوت به کار ببرید. بسیاری از مواقع شاید شما رنگ ها را بدانید اما نیاز داشته باشید بدانید  که در قرار گرفتن کلمات در جایگاه مذکر و یا مونث چه تغییراتی ایجاد می شود.

 

همچنین ببینید

آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟ مدت زمان یادگیری چقدر است؟

آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟اصولا یادگیری بعضی از زبان های خارجی برای ما فارسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *