سرخط خبرها
خانه / آلمانی | Deutsch / بهترین کلاس های آموزش زبان آلمانی در ایران کدامند؟ (چهار موسسه برتر)

بهترین کلاس های آموزش زبان آلمانی در ایران کدامند؟ (چهار موسسه برتر)

اخیرا در برخی از شهرها مثل شیراز و اصفهان شنیده ایم که زبان آلمانی توسط فلان آموزشگاه که نماینده موسسه گوته است آموزش داده می شود! خب همین الان به شما هشدار می دهم که گوته، فقط در تهران رسمیت دارد و شعبی در شهرستان ها ندارد.

بله برای آموختن زبان آلمانی شما موسسات مختلفی را می شناسید، ماهم همینطور. اما بهترین کلاس های آموزش زبان آلمانی در ایران کدامند؟ بگذارید روراست باشیم. اگر واقعا می خواهید با بهترین کیفیت زبان آلمانی را یاد بگیرید، من و دوستانم که مدرس و دانش آموخته هم هستیم، به شما می گوییم درحال حاضر این سه آموزشگاه در حد مطلوب فعالیت می کنند.

ما این موسسات را بر اساس چند معیار زیر دسته بندی کرده ایم و اگر شما هم کلاس های خوبی می شناسید در قسمت نظرات اعلام کنید تا این لیست را تکمیل کنیم:

 • کیفیت اساتید موسسه
 • کیفیت محیط و تجهیزات
 • اعتبار بین المللی موسسه
 • کیفیت آزمون های برگزار شده
 • نسبت هزینه به کیفیت

موسسه اول پیشنهادی: آموزشگاه زبان آلمانی “گوته”

خب قطعا می توان این موسسه را بعنوان معتبرترین موسسه آموزش زبان آلمانی در ایران دانست که فقط هم در تهران شعبه دارد (قلهک، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان کی نژاد، خیابان اسلامیه). این موسسه  آموزش زبان آلمانی در حال حاضر فاقد شعبه بوده و تنها مرکز برگزاری آزمون های رسمی انستیتو گوته ، TestDaF و TestAS در ایران می باشد.

با توجه به تجارب زبان آموزان این موسسه:

 • کیفیت و تجهیزات در این موسسه عالی است
 • اساتید عمدتا با شرایط سختی انتخاب می شوند و بعضا اساتید بومی زبان آلمانی هم هستند
 • قیمت کلاس ها به شرح زیر
 • و موسسه به اندازه کافی اعتبار بین المللی هم دارد

اما از طرفی موسسه عیب و ایراداتی هم دارد از جمله اینکه تنها یک شعبه در تهران دارد، کلاس ها شلوغ بوده و یادگیری با مشکلات خاص خودش مواجه است. ظاهرا اخیرا هم وضعیت برگزاری آزمون ها نسبت به قبل بی نظم تر شده است.

آدرس وبسایت موسسه: www.dsit.org.ir

 

موسسه دوم: انجمن فرهنگی اتریش تهران

این موسسه از این جهت که توسط اتریشی ها اداره می شود (آلکساندر ریگر) و شما با آلمانی زبان ها در ارتباط هستید، نقطه قوت دارد.

به گفته خود موسسه: انجمن فرهنگی اتریش درتهران در راستای تقویت زبان آلمانی و اطلاعات اتریش ایرانیان فعالیت می کند. در طول سال کلاس های زبان آلمانی دایر است (تا ۳۰۰۰ زبان آموز آلمانی در سال) و این انجمن با موسسات ایرانی که در زمینه زبان آلمانی کار می کنند و معلمان زبان آلمانی همکاری می کند. کتابخانه انجمن فرهنگی اتریش در تهران با بیش از۵۰۰۰ اثر بزرگترین کتابخانه آلمانی زبان در ایران به شمار می آید. در این مکان همواره سخنرانی هایی پیرامون ادبیات معاصر اتریش و ایران در حضور نویسندگان برگزار می گردد.

 

و همه این فعالیت ها به زبان المانی برگزار می شود. این موسسه به شما دیپلم اتریشی آموزش زبان آلمانی هم اعطا می کند.

 • دارای اعتبار نسبی بی المللی
 • ظاهرا بعضی از هزینه های آموزش رایگان است
 • کیفیت و تجهیزات در حد متوسط
 • اساتید کاملا بومی زبان آلمانی

اما خب این موسسه از این جهت که به آموزش معماری و جنبه های هنری و … می پردازد، تمرکز کاملی بر زبان آلمانی ندارد. ضمنا اگر می خواهید برای ادامه تحصیل به آلمان بروید، باید مدارک بین المللی زبان آلمانی TestDaF و TestAS را کسب کنید که این موسسه بطور خاص بر این آزمون ها تمرکز نمی کند.

آدرس وبسایت موسسه: www.bmeia.gv.at

 

موسسه سوم: گاما

پیشینه تدریس زبان آلمانی در شهر تهران قدمتی طولانی دارد اما متاسفانه بدلیل عدم انطباق با روش های نوین آموزشی و عدم استفاده از منابع روز مسیر یایگیری این زبان برای علاقه مندان بسیار طولانی شده و با درصد بالایی از ریزش باعث سرخوردگی متقاضیان شده است.
یکی از مشکلات اساسی افرادی که متقاضی دریافت مدرک گوته می باشند طولانی شدن عمدی دوره های آموزشی در موسسات جهت درامد زایی بیشتر میباشد و موسسه زبان گاما این قوانین نانوشته را در هم شکسته و با هدف ایجاد انگیزه در متقاضیان سریعترین و کوتاهترین دوره زبان آلمانی برای گرفتن مدرک گوته را تعریف می نماید.
مجموعه اموزشی گاما به عنوان یک مجموعه پیشرو در زمینه زبان اقدام به راه اندازی دپارتمان زبان آلمانی نموده است به گونه ای که متقاضیان بتوانند در کمترین زمان ممکن مدرک زبان گوته را اخذ نمایند.

آدرس وب سایت موسسه (کلیک کنید)

موسسه چهارم: کانون زبان ایران

خب احتمالا همه شما نام کانون زبان ایران را شنیده اید.کانون زبان ایران زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مدیریت می شود. این موسسه آموزش زبان آلمانی ، دوره های متنوع تری را نسبت به دو موسسه بالا ارائه می دهد:

کانون زبان ایران در شیراز

شعب این مرکز آموزش: استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی استان اردبیل استان اصفهان استان البرز استان ایلام استان بوشهراستان تهران استان چهارمحال و بختیاری استان خراسان جنوبی  استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان خوزستان استان زنجان استان سمنان استان سیستان و بلوچستان استان فارس استان قزوین استان قماستان کردستان – کهگیلویه و بویر احمد  استان کرمان استان کرمانشاه استان گلستان استان گیلان استان لرستان استان مازندران استان مرکزی استان هرمزگان استان همدان استان یزد

 

نکته: در شهر شیراز، موسسه انجل بعنوان تنها موسسه ای که در شهرستان ها مدرک ÖSD ارائه می دهد که مورد تایید سفارت آلمان می باشد.

و اما باید گفت که در کانون زبان ایران، به دلیل عمومی تر بودن، کلاس ها معمولا شلوغ تر بوده، کیفیت تجهیزات به اندازه جمعیت پاسخگو نیست. از طرف دیگر آزمون های حرفه ای مثل تافل و آیلتس را آنگونه که دو موسسه بالا آموزش می دهند، به شما نخواهد آموخت.

آدرس وبسایت: www.ili.ir

همچنین ببینید

آموزش کاربردی زبان آلمانی

یادگیری نحوه معرفی خودتان در زبان آلمانی، در شروع یک گفتگوی موفق بسیار مفید است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *