سرخط خبرها
خانه / اسپانیایی | Español / کدام کتاب آموزش زبان اسپانیایی برای من مناسب تر است؟ (راهنمای کامل)

کدام کتاب آموزش زبان اسپانیایی برای من مناسب تر است؟ (راهنمای کامل)

آموزش و یادگیری زبان اسپانیایی خصوصا برای هر فرد خودآموز با این سوال آغاز می شود که چه کتابی بهترین کتاب برای یادگیری سریع و اصولی زبان اسپانیایی است؟ این سوال خیلی از زبان آموزان اسپانیایی است. در این پست بصورت ساده و مختصر تکلیف این سوال را روشن می کنیم.

 

نکته مهم قبل از شروع یادگیری زبان اسپانیایی ؟

نکته مهم اول: حتما کتاب ها و متون اسپانیایی را که می بینید، با صدای بلند بخوانید برای خودتان یا ترجیحا جمعی از دوستان (با این کار بطور خود بخود دارید مکالمه اسپانیایی را تمرین می کنید!)

نکته مهم دوم: یک لیست لغات تهیه کنید، لیستی که همراهتان باشد و هر جا لغت تازه  و پرکاربردی می بینید در لیست یاد داشت کنید (فلش کارت یا حتی گوشی موبایل وسایل خوبی هستند در این زمینه)

نکته مهم سوم: نکات گرامری را در یک جزوه یادداشت کنید (چون گرامر اسپانیایی واقعا کسل کننده است و با این کار مجبور نیستید بخش گرامر کتاب را با ده ها مثال مجددا مرور کنید)

۱-کتاب Mastering Spanish Vocabulary (کتاب یادگیری کامل لغات اسپانیایی)

این کتاب در درجه اول توسط وبسایت فلونت و چند وبسایت معتبر دیگر بعنوان مرجع اصلی آموزش زبان اسپانیایی (لغات) توصیه شده است. در وبسایت های فارسی زبان ندیدم موجود باشد ولی حتما پی دی اف آن را از وبسایت های خارجی خریداری یا به نحوی دانلود کنید.

نکته مهم: هر کتابی را خواستید دانلود کنید و در وبسایت های ایرانی موجود نبود از وبسایت روسی لیبجن جستجو کنید!

۲- کتاب Learn to speak Spanish (یک جلد-مقدماتی تا متوسط-عمومی)

این کتاب بیشتر حالت عمومی دارد و نه تخصصی. بنابراین می توان از آن برای اشتغال یا سفر به کشورهای اسپانیایی زبان استفاده کرد. کیفیت مطالب و کاربردی بودن کلمات و جملات اسپانیایی در این کتاب تایید شده است.

این کتاب را به جرات می توان یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی در دنیا دانست.کتابی بسیار کامل و جامع برای همه زبان آموزان زبان اسپانیایی دانست .اسن کتاب که نسخه بسیار با کیفیت اسکن شده آن را مشاهده می کنید نتیجه تلاش استادان دانشگاه Alcalá اسپانیا است که زبان اسپانیایی را از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته با استفاده تر تمرین ها و مثال هایی کاملا کاربردی آموزش می دهد .شما با استفاده از این کتاب هم قدرت خواندن و درک مطلب خود را افزایش می دهید و همچنین توانایی صحبت کردن قدرت شنیدار و حتی نگارش و تلفظ کلمات زبان اسپانیایی را.

۳- کتاب آموزش زبان اسپانیایی Prisma (در ۶ سطح مختلف)

کتاب Nuevo Prisma تقریبا تمام مطالبش را به روز کرده است. از مطالب داخل کتاب ، تا متن ها ، فعالیت ها ، عکس ها همه دچار تغییر شده اند. هر سطح شامل یک کتاب شاگردlibro de alumno ، یک کتاب تمرینlibro de ejercicios ، کتاب معلم Teacher’s book ( libro de professor) می باشد.


متد آموزشی کتاب آموزش زبان اسپانیایی Prisma همانند بسیاری از کتاب های نسل جدید Communicative یا مکالمه ای می باشد. این کتاب در شش سطح وجود دارد و از سطح A1 شروع و تا سطح C2 ادامه پیدا می کند. این کتاب توسط انتشارات Editorial Edinumen چاپ شده است. این کتاب برای کسانی تهیه شده که زبان اسپانیایی برای آنها به عنوان یک زبان خارجی در نظر گرفته شده است و زبان دوم آنها زبان اسپانیایی نیست.

همچنین ببینید

چرا باید زبان اسپانیایی (اسپانیولی) را بیاموزیم؟

زبان اسپانیایی یا همان اسپانیولی که اخیرا در ایران توسعه و رواج زیادی پیدا کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *