سرخط خبرها
خانه / ترکی استانبولی | Türkçe / کتاب های آموزش ترکی که برای یادگیری بهتر باید بخوانید

کتاب های آموزش ترکی که برای یادگیری بهتر باید بخوانید

 

نحوه مطالعه این کتاب ها؟

نکته مهم اول: در حین مطالعه کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی، حتما لغاتی که معنای شان را نمی دانید یا برای تان جدید است را در یک لیست یا فلش کارت (هر چیزی که بهتر دم دستتان است-حتی گوشی موبایل) یادداشت کنید.

نکته مهم دوم: نکات گرامری را همانجا بر روی جزوه خود یادداشت کنید (چون حتما می دانید که ترکی استانبولی، گرامر آسانی ندارد!)

نکته سوم: اگر زمانی از یادگیری زبان ترکی استانبولی خسته شدید، شروع به استفاده از سرگرمی (پازل، بازی های گوشی آموزش زبان ترکی و …) استفاده کنید تا هم یادگیری تان بهتر شود و هم دوباره بتوانید سرعت اولیه خود را در یادگیری حفظ کنید.

نکته چهارم: متن کتاب ها را با صدای بلند و بصورت شمرده برای خود یا در جمع دوستانتان بخوانید. (باور کنید بسیار موثر است بخصوص وقتی این کتاب ها فاقد فایل های صوتی باشند)

۱- کتاب Teach yourself Turkish (سری ۱ تا ۳ و جامع)

سری کتاب های Teach yourself برای همه زبان ها توسط یک موسسه معتبر آموزش زبان خارجی منتشر می شوند. برای زبان ترکی هم این موسسه با کمک مدرسان بومی زبان ترکی استانبولی، اقدام به انتشار کتابی سه جلدی کرده است. اگر قصد یادگیری زبان ترکی را به صورت خودآموز دارید، کتاب های Teach yourself Turkish برای شما مناسب خواهد بود. کتاب های Teach Yourself Turkish منتشر شده از انتشارات Teach Yourself ، برای افرادی طراحی گردیده است که زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود یاد می گیرند، در این پست فایل های صوتی و PDF کتاب این مجموعه بر روی سایت زبان ایرانیان قرار گرفته است.

بعنوان مثال Teach Yourself Beginner Turkish شامل ۱۰ درس با موضوعات مختلف از جمله، سلام و احوالپرسی، خرید، رستوران رفتن، کارکردن و … می شود. (فهرست در ادامه مطلب) که در هر بخش لغات و گرامر مربوط به همان موضوع آموزش داده می شود. شیوه آموزش زبان ترکی در این کتاب این گونه است که، لغات ضروری هر درس با تصاویر و یا توضیخات ساده همچنین نکات گرامری، تلفظ و writing آموزش داده می شود، سپس تمرینات متنوع در پایان هر بخش ارائه شده و در پایان کتاب نیز پاسخ تمرین ها و Transcript متن Listenting ها را مشاهده خواهید نمود.

این ۳ کتاب توسط موسسات معتبر آموزش زبان ترکی خارج از کشور بعنوان بهترین ها شناخته می شوند و نظر شخصی ما نیست!

۲- کتاب آموزش زبان ترکی Yeni Hitit (سطح حرفه ای تر و در سه جلد)

اگر می خواهید در ترکیه یا کشورهای ترک زبان تحصیل یا کار کنید، این کتاب در سطحی بالاتر از کتاب قبلی به شما آموزش می دهد. سری کتاب های yeni hitit جهت آمادگی برای آزمون تومر زبان ترکی طراحی گردیده است. این کتاب توسط مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکیه و زبان های خارجی دانشگاه آنکارا برای آموزش زبان ترکی به افراد غیر ترک زبان در ۳ جلد تهیه شده است.

بعنوان مثال جلد اول آن شامل ۱۲ درس می باشد که پس از آشنا نمودن با الفبای زبان ترکی، مسایل ساده اما بسیار کاربردی نظیر زندگی روزمره، اقوام و آشنایان، تغذیه، ساعت و زمان، آشنایی با فرهنگ ملل مختلف، خرید، مسافرت و… به زبان ترکی آموزش داده می شود. این مجموعه که آموزش زبان ترکی استانبولی را از پایه شروع می کند، برای مبتدیان و افرادی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند، مناسب خواهد بود.

۳- کتاب آموزش زبان ترکی The Delights of Learning Turkish (در یک جلد، عمومی)

این کتاب در آموزش ترکی از متدهای سرگرمی ولی کاملا اصولی استفاده کرده تا زبان ترکی را به مبتدیان و افراد متوسط آموزش دهد. بیشتر برای کسانی طراحی شده که قصد دارند در ترکیه، ساکن شوند و یا سفر تفریحی بروند ولی انصافا این کتاب از نظر گرامر ولغات و جملات، کاربردی و اصولی بوده و شما را برای کار و سفر به ترکیه آماده می کند.

همچنین ببینید

۱۲ نکته بسیار مهم برای تقویت و یادگیری بهتر گرامر یک زبان خارجی

گرامر، ساختاری است که یک زبان را شکل می دهد. مثل نخی که کلمات را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *